Nöropedia, beden ve zihin sağlığına yönelik bütüncül bir yaklaşım sunar ve hastaların hem fiziksel hem de zihinsel iyilik hallerine katkıda bulunur.
Cmt: 9:30 - 15:00 Pzr: Kapalı
0552 879 97 34
info@noropedia.com

Benzer Yazılar

Boyun Fıtığı Nedir? Nasıl Tedavi edilir?

Anasayfa  /  Fizyoterapi   /  Boyun Fıtığı Nedir? Nasıl Tedavi edilir?

Boyun Fıtığı Nedir? Nasıl Tedavi edilir?

Boyun fıtığı c4-c5-c6-c7-c8 omurgaları arasında omurga disklerinin taşması sonucu oluşan bir durumdur. Çoğunlukla yanlış pozisyonda durmak, ters hareketler yapmak, duruşun bozuk olması sonucu ortaya çıkar.

Boyun fıtığının Belirtileri

Hastalarda fıtığın seviyesine göre ilgili kaslarda güçsüzlük, ağrı, uyuşma olmaktadır. Bazen boyun fıtığı tanımı ile gelen hastalarda aslında sorunun boyun kaslarından kaynaklandığı görülmektedir. Eğer hastanın fıtık sebebiyle kolunu, elini veya parmaklarını hareket ettiremiyorsa beyin cerrahı ile görüşülerek gereken müdahale yapılmalıdır. Bu tür vakalar bu hastaların sadece %3 lük kısmıdır.

Boyun fıtığında Tedavi

Tedavi olarak boyun bölgesindeki kaslara yönelik manuel terapi, sıcak uygulamalar, elektroterapi, akupunktur, kuru iğneleme gibi uygulamalar ile başarılı sonuçlar alınmaktadır. Bu hastalarda en etkili ve hızlı yöntem çoğunlukla manuel terapi yöntemleri oluyor. Kasları gevşetip ilgili omurgadaki fıtıklaşmış yapıya kayropraktik ve osteopatik teknikler ile doğrudan müdahale edilerek hastanın kısa sürede iyileşmesi sağlanır.

Phone icon
Hemen Ara
WhatsApp icon
WhatsApp
Hemen Ara
Hemen Ara