Nöropedia, beden ve zihin sağlığına yönelik bütüncül bir yaklaşım sunar ve hastaların hem fiziksel hem de zihinsel iyilik hallerine katkıda bulunur.
Cmt: 9:30 - 15:00 Pzr: Kapalı
0552 879 97 34
info@noropedia.com

Benzer Yazılar

Kronik Sırt Ağrısı Nasıl Geçer? Manuel Terapi…

Anasayfa  /  Fizyoterapi   /  Kronik Sırt Ağrısı Nasıl Geçer? Manuel Terapi…
kronik sırt ağrısı

Kronik Sırt Ağrısı Nasıl Geçer? Manuel Terapi…

Günümüz standartlarında sıradan bir mesai saati genellikle yoğun fiziksel aktivite veya masa başı çalışma gerektirmektedir. Bu durum, kronik sırt ağrılarına sebep olabilmektedir. Kronik sırt ağrısı, birkaç gün veya haftada geçmeyen, 6 haftadan daha uzun süren sırt ağrılarıdır. Bu sırt ağrıları bireylerin günlük yaşamını etkileyecek derecede güçlüdür ve farklı sebeplere dayanabilmektedir. Sürekli hatalı duruş, omurga eğriliği ve disk bozuklarının sebep olabildiği sırt ağrıları, aynı zamanda stres ve depresyondan da kaynaklanabilmektedir. Manuel terapi fizyoterapisi ise bu noktada bir can kurtaran görevi üstenir. Öyle ki, tek çaresi ameliyat zannedilen kronik sırt ağrılarının çaresi manuel terapi fizyoterapisinde mevcut!

Kronik Sırt Ağrısı için Manuel Terapi

Sürekli yaşadığı sırt ağrılarından şikayet eden bireyler için ilk tavsiye fizyoterapidir. Manuel terapi fizyoterapisi, sırt ağrılarına yönelik çeşitli teknikler içermektedir. Bu tekniklerden bazıları postür eğitimi, masaj ve germe egzersizleri önermektir. Bu noktada asıl amaç, ağrıyı hafifletmek üzere omurgayı ve kasları güçlendirmektir. Bunun yanı sıra, hareket becerilerini yükseltmek de tedavilerin odağında yer almaktadır. Manuel terapiler sayesinde rahatsızlanmış bireylerin günlük hayatına konfor ve rahatlık içerisinde devam etmesi amaçlanır. Ancak her müdahale gibi bu tedavinin de doğru bir şekilde yapılması gerekir. Yani, ağrılarınızdan kurtulmak için başvurduğunuz yöntemin işe yaraması için profesyonel bir fizyoterapistten yardım almanız gerekir. Fizyoterapistiniz sizin için kişiye özel bir tedavi planı hazırlayacaktır. Böylece, tedaviye uyduğunuz sürece güzel haberler alacak ve eski sağlığınıza kavuşacaksınız.

Manuel Terapi Fizyoterapisi ile Sağlıklı Yaşam

Manuel terapiler cerrahi müdahale içermemektedir. Bu nedenle, ameliyata başvurmadan önce mutlaka bir şans vermeniz tavsiye edilir. Ancak bu noktada sakın genel olarak hazırlanmış planları kendi başınıza uygulamaya kalkmayın! Size özel olmayan bir plan, sizi sağlığınızdan çok daha uzaklara alıp götürebilir. İhtiyacınıza yönelik bir tedavi planını, fizyoterapistinizin size önereceği ev egzersizleri ile destekleyin. Böylece, ortalama birkaç hafta veya birkaç ay içerisinde sonuç aldığınızı hissedeceksiniz. Profesyonel yaklaşıma sahip iyi bir fizyoterapist, kronik sırt ağrılarınızdan kısa sürede ameliyatsız kurtulup hayat kalitenizi yükseltmenize yardımcı olacaktır. Daha fazla bilgi için bize ulaşın…

Phone icon
Hemen Ara
WhatsApp icon
WhatsApp
Hemen Ara
Hemen Ara