Nöropedia, beden ve zihin sağlığına yönelik bütüncül bir yaklaşım sunar ve hastaların hem fiziksel hem de zihinsel iyilik hallerine katkıda bulunur.
Cmt: 9:30 - 15:00 Pzr: Kapalı
0552 879 97 34
info@noropedia.com

Benzer Yazılar

Kas Yırtıkları ve Yaralanmaları Tedavi Edilebilir Mi?

Anasayfa  /  Fizyoterapi   /  Kas Yırtıkları ve Yaralanmaları Tedavi Edilebilir Mi?

Kas Yırtıkları ve Yaralanmaları Tedavi Edilebilir Mi?

Kas yırtıkları pek çok insanın başına gelen ve yaşam kalitesini ciddi derecede düşüren yırtıklardır. Kas yaralanmaları da aynı şekilde, hareketi kısıtlayan rahatsızlıklardır. Bu iki durum, kaslarda ağrı, hassasiyet ve şişlik gibi sonuçlara sebep olabilmektedir. Ayrıca, güçsüzlük ve hareket kısıtlılığı da olası sonuçlardan birisidir. Öyle ki, bu yaralanmalar hastanın yoğun bir şekidle acı hissetmesine sebep olabilmektedir. Bununla birlikte kas yırtıkları ve kas yaralanmalarının tedavisi mümkündür. Ancak tedavi süreci, hasarın şiddeti ve yerine göre değişebilir. Ayrıca, tedavi olacak kişinin yaşı ve sağlık durumunun yanı sıra yaşam tarzı da tedavi sürecinin verimliliğine yansımaktadır. Bu noktada ameliyatsız tedavi yöntemleri ilk tercih olmalıdır. Manuel terapi, bu alanda ön plana çıkmaktadır. Fizyoterapi merkezleri, kas yırtığı ve yaralanması rahatsızlıklarında dikkat çekmektedir.

Kas Yırtıkları Nasıl Geçer?

Manuel terapi, kas yırtıklarını geçirmek için iyi bir tercihtir. Bunun sebebi, ameliyatsız bir şekilde tedavi sağlıyor oluşudur. Ayrıca, kimyasal tedaviye ihtiyaç duymadan vücudun kendi kendini onarmasına yardımcı olmaktadır. Manuel terapinin amacı, kasların kan akışını arttırmak ve böylece iyileşme sürecini hızlandırmaktır. Bununla birlikte esnekliği arttırmakta ve kas gücünü eskisi gibi yüksek hale getirmeyi amaçlamaktadır. Manuel terapi birkaç farklı teknikten oluşur. Yani, internetten bulabileceğiniz birkaç hareket ve egzersiz ile evde yapmaya çalışmanız doğru bir tercih değildir. Evde tek başına manuel terapi uygulamaya kalkışmak, telafisi mümkün olmayan hasarlara yol açabilir. Bu noktada sağlığınızı daha fazla riske atmadan bir fizyoterapi merkezinden randevu almanız önerilir. Böylece sağlığınıza oldukça hızlı bir şekilde kavuşabilirsiniz.

Manuel Terapi ile Tedavi

Manuel terapi sonucunda kas yırtığı ve yaralanması olan bölgelerdeki şişlik azalacaktır. Ayrıca, ağrı azalacak ve tedavi süreci hızlanacaktır. Bununla birlikte, kas yırtıklarının ilerlemesi kesilecektir. Böylece manuel terapi yardımı ile kaslar üzerine baskı uygulanacak ve iyileşme başlayacaktır. Bu noktada iyi bir fizyoterapist eşliğinde, gözetimli ve rehberli bir manuel terapi, ağrılarınıza şifa olacaktır. Kas yırtığı ve yaralanmalarını hafife almayın. Siz de sağlığınıza giden yola bir adım atarak iyileşme sürecinizi hızlandırmak için bizimle hemen iletişime geçin…

Phone icon
Hemen Ara
WhatsApp icon
WhatsApp
Hemen Ara
Hemen Ara