Nöropedia, beden ve zihin sağlığına yönelik bütüncül bir yaklaşım sunar ve hastaların hem fiziksel hem de zihinsel iyilik hallerine katkıda bulunur.
Cmt: 9:30 - 15:00 Pzr: Kapalı
0552 879 97 34
info@noropedia.com

Benzer Yazılar

Boyun Düzleşmesi Belirtileri – Manuel Terapi ile Tedavi

Anasayfa  /  Fizyoterapi   /  Boyun Düzleşmesi Belirtileri – Manuel Terapi ile Tedavi
Boyun düzleşmesi

Boyun Düzleşmesi Belirtileri – Manuel Terapi ile Tedavi

Boyun düzleşmesi, özellikle hareketsiz bir rutinde yaşamına devam eden bireylerin ortak sorunları arasında yer alıyor. Boyun omurlarının doğal olarak sahip olduğu bir eğrilik vardır. Ancak bu eğrilik zaman içerisinde azalabilir ya da tamamen kaybolabilir. Bu durumun nedenlerinden başlıcası, hayatımızda egzersize yer vermemektir. Yetersiz egzersiz sonucunda zaman içerisinde boyun kaslarında gerginlik meydana gelir. Kaslarda meydana gelen bu gerginlik, bireyin yoğun bir şekilde ağrı hissetmesine neden olur. Boyun düzleşmesi sonucunda yoğun baş ağrısı, boyun sertliği ve omuz ağrıları yaşanır. Boyun düzleşmesi tedavisi ise günümüzde manuel terapi ile mümkündür. Bu içerikte boyun düzleşmesinin tedavisi üzerinde durduk. İşte ameliyatsız boyun düzleşmesi tedavisi…

Manuel Terapi ile Boyun Düzleşmesi Tedavisi

Boyun omurlarının doğal eğriliğinin azalması sonucunda gördüğümüz boyun düzleşmesinin tedavisi manuel terapi yöntemi ile mümkündür. Manuel terapiler mutlaka bir fizyoterapist liderliğinde gerçekleşmelidir. Aksi takdirde, sağlığınızı riske atmanız söz konusu olacaktır. Ayrıca, hafif semptomlara sahip boyun düzleşmeleri boyunluk takmak ve ağrı kesici almak ile geçebilir. Ancak bu şekilde geçirdiğiniz ağrılarınızı zamanında tedavi etmezseniz sonrasında çok daha zor iyileşecek bir rahatsızlığa davetiye çıkarmış olabilirsiniz. Bu nedenle, güvenilir bir fizyoterapi hizmeti alarak manuel terapi ile tedavi yöntemini tercih etmeniz en sağlıklı karar olacaktır.

 

Manuel terapiler el ile yapılan özel teknikleri içermektedir. Böylece, kişinin hissettiği rahatsızlığın azalması amacıyla kaslardaki stresi alamk hedeflenir. Bu işlemin sonucunda hastanın bölgedeki ağrısı hafifler. Boyun düzleşmelerindeki semptomların giderilmesi amacıyla da sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Bu tedavi sayesinde kas spazmı ve sertliklerden kurtulmanız mümkündür.

Peki, Boyun Düzleşmeleri Geçer Mi?

Bu sorunun cevabı evet, boyun düzleşmeleri tedavisi mümkündür. Manuel terapilerde yapacağınız egzersizler yardımı ile boyun hareket açıklığınız artacaktır. Böylece, ağrılarınız hafifleyecektir. Bununla birlikte, evde yapabileceğiniz egzersizler de size fizyoterapistiniz tarafından tavsiye edilecektir. Bu sayede yaşam tarzınıza ve sağlık durumunuza bağlı olarak zaman içerisinde bu rahatsızlıktan kurtulabilirsiniz. Burada önemli olan, tek başınıza tedaviye kalkışmamanız ve mutlaka bir fizyoterapistten yardım almanız gerekmesidir. Kliniğimizle hemen iletişime geçerek manuel terapiler ile boyun düzleşmeleri üzerine daha fazla bilgi alabilirsiniz…

Phone icon
Hemen Ara
WhatsApp icon
WhatsApp
Hemen Ara
Hemen Ara